Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatepleni roubenky

Preju hezky den
bydlim ve stolete roubence, ktera je v pamatkove zone. Roubenka ma tri strany zdene. Potreboval bych zvenku zateplit 2 strany s toho jedna je o rozmerech 12 X 2,3m. Zed je z piskovce o tlousce 30 cm ale zed je dost nerovnomerna. Je tam pozustatek pece ktera je sirsi o 15 cm nez cela zed a este je tam par nerovnosti. Druha zed je o rozmerech 5 X 2,3m. Zed je z piskovce o tlousce 30 cm a pod oknem je tloustka 50 cm. Potreboval bych poradit cim bych to mel zateplit a kolik cm izolace pouzit, anebo jestli nekdo nema skusenost s nejakou firmou ktera se specializuje na zateplovani starych staveb.
Dekuji za odpovedi zdravi Pavel, Sobotka

Pokud se jedná o památkovou zónu asi to bude podléhat památkovému úřadu. Šetrnou izolační hmotou, která se k roubeným stavbám ideálně hodí je ovčí vlna nebo moderní konopná izolace (nevýhodou je však vyšší cena než běžná průmyslová izolace). Na těchto stránkách www.prirodnistavba.cz v sekci zateplení fasády je systém i pro rekonstrukce starých plášťů, výhodou je variabilní systém nosné konstrukce, která eliminuje nerovnosti starého pláště. Tloušťka izolace by se měla navrhnout dle stávajícího podkladu.