Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s bezdomovci

Ahoj lidi, na pole přes cestu u naší zahrádky se nastěhovali bezdomovci. Postavili si tam stan, udělali ohniště a velkej bordel, kterej úspěšně zvětšujou. Nevíme, co s nimi. Cajti se tváří jako že nic. Nemáte někdo zkušenosti, jak by se dali elegantně vystrnadit? Bojím se, že se začnou rozhlížet po okolních zahradách, a tomu bych rád zamezil. Díky za podněty. S.

Velmi správně. Mně se váleli zevlující tmavočeši místo práce v louce před barákem, popíjejíc levný alkohol a dělající bordel. Celou zimu jsem tam házel obsah chcábrda koček. Když se v tom na jaře vyrochnili a nepustili je do hospody, chodí piknikovat jinam.

Hnojení pozemku je dobrý nápad, ale pozor na pomatené ochránce životního prostředí, víte jak to je s odpady.
Je jasné, že legální cesty jsou velice těžko schůdné a zdlouhavé, proto je třeba volit razantní způsoby, z dúvodů zcela pochopitelných neuvádím příklady, a nikde nic nevypravovat.
Hodně úspěchů

Tohle to bych nedoporučil. Zvrtne se to, třeba chytne od těch petard ten jejich bordel, některej se popálí a bude se na něm hojit. Nebo se začnou mstít, můžou to být duševně nemocní jedinci co nemají co ztratit a nemuselo by to dopadnout dobře. Napřed bych to zkusil legální cestou přes majitele pozemku jak jsem doporučoval hned na začátku a pak třeba bych to zkusil radikálnější cestou ale to nikomu nebudu radit jak to má udělat.

Bezdomovci jsou IMHO lidé co potřebují pomoc - ale nějakou účinnou, chtělo by to aby se tím zabýval někdo na úrovni vlády (pár peněz na krabčák, aby se ožrali a někde umrzli asi není to pravé ořechové a asi si je dobrovolně nikdo nenastěhuje do kvartýru - a ani poblíž, viz tento dotaz). Ale jak sleduji čím se nyní naši nejvyšší zabývají, možná by bylo účinné řešení nastěhovat bezdomovce na úřad vlády, do ministerstev, parlamentu a senátu.

Podle mě jsou to lidi kterým voní RUM a smrdí práce. Neříká že to jsou všichni ale většina jsou líní jak vši. Dnes máš spoustu neziskových organizací co pomáhají lidem bez domova najít práci a levné bydlení. Znám člověka co pro jednu takovou organizaci pracuje a říká že o pomoc požádá jen hrstka z nich. Když třeba někomu nabídnou pomoc tak jim začnou sprostě nadávat a křičet že pracovat za zrádnou cenu nebudou.
Před pár lety byli v televizi o jednom bezdomovci reportáže, že přišel nějak většímu obnosu už si nepamatuji jak. Všechno prochlastal a utratil za kraviny i když si mohl dát za ty prachy život do kupy. Televize NOVA se mu snažila pomoct, přiměla ho aby se přihlásil do protialkoholní léčebny a když slyšel pravidla který se tam musí dodržovat tak utekl.
Máš pravdu že by se to mělo řešit ale né jim pomáhat protože stejně většina o to nestojí.

Bohužel to tak bývá. Pak hrají na harmoniku v podchodech a sprostě řvou na každého, kdo jim nehodí do klobouku žádnou minci. Jednou jsem v obchodě viděla bezdomovce, který osahal všechny rohlíky a šel pryč. Hned po něm tam přišla malá holčička a chtěla si nějaké nabrat do sáčku. Raději jsem upozornila prodavačku a ta všechny rohlíky stáhla a nasypala nové. Kdoví přece, co měl ten člověk za nemoci, o čistých rukách nemluvím.

Ta pomoc by měla jednak pomoci jim a jednak pomoci ostatním od nich (a dát jim možnost se vrátit do normální společnosti pokud chtějí). Ale obávám se, že i kdyby byla vůle něco takového prosadit, různí "ochránci lidských práv" by ječeli jak Viktorka na splavu.

Tak to je možná 1%. Bylo s nima X rozhovorů v MF, Pátku LN,atd a výpovědi bezďáků byly typu: "takhle je to jednodušší, ty chodíš do práce a honíš se a já tu mám veget,...". Pomoc obvykle potřebují někteří sólisti, bez skupiny. Mezi takovými bývají lidé, kterým se v životě fakt něco posr..lo a nedokázali se s tím vyrovnat. Jsou ze sebe znechucení a opovrhují ostatními bezdomovci, a proto se ani nedruží s jinými.

Je to přesně naopak - většina je se svým životem spokojená, nemakaj, jen se poflakujou. Ti, co se chtějí z toho bahna dostat, tak mají obvyklem možnost - Armáda spásy a jiné organizace, stačí jen chtít.
Ti ostatní nechtějí, je jim dobře tak, jak jsou, sehnat nějakej žvanec a hlavně chlast. U nás vě městě taky pár "bezdéček" máme, jeden z nich je mladej borec, tak do 30 let věku - dělal s náma ve fabrice (přišel ze Slovenska). Teď se fláká a leze do kontejnerů. Takovej mladej určitě nebude mít problém začít znovu. Jen chtít.

Vidím to tak, že takoví týpci by dostali statut bezdomovce, byla by zjištěna jejich totožnost, poskytovalo by se jim přiměřené jídlo, ošacení, ubytování a základní péče (kolik by to asi stálo, stačily by na to peníze ušetřené rozpuštěním Senátu?), na druhé straně by byli omezeni v některých právech, například uzavírat půjčky, nakupovat na úvěr (hlavně aby nemohli sloužit jako bílí koně), vymezení prostorů a objektů kde by se nesměli zdržovat apod. Zkrátka ne k životu ale k přežívání. A pokud by chtěli na pivo nebo koupit krabčák a cigarety, bylo by jim zapůjčené koště aby zametli ubytovnu nebo by museli vykonat jinou užitečnou a přiměřeně zaplacenou práci. A samozřejmě by nesměli žebrat.

...by byli omezeni v některých právech, například uzavírat půjčky, nakupovat na úvěr (hlavně aby nemohli sloužit jako bílí koně), vymezení prostorů a objektů kde by se nesměli zdržovat apod.

To by mě zajímalo jak rychle by byl stát popotahován Amnesty International a kdejakým Spolkem Bezdětných Matek za porušování lidských práv a svobod. Pro tenhle plán by ste je musel nejdřív zbavit svéprávnosti.

Už vidím ty zástupy bezdomovců, co se dobrovolně ženou a stojí frontu na takovou "pomoc".

Psal jsem výše, že "ochránci lidských práv" by ječeli. A samozřejmě by musela předcházet legislativa, aby to zase tak dobrovolné nebylo. Ale asi je lepší, když takového zanedbaného a smradlavého bezdomovce vyrazí z ordinace aby to tam nezasvinil a nezanesl nějaké breberky a on pak zkape před nemocnicí.

Jo ještě živit bezdomovce, stačí že už živíme jinou skupinu lidí. Peníze ušetřené rozpuštěním Senátu by se dali použít mnohem lépe než šatit a krmit líní vši. Nikdy nepřinutíš bezdomovce aby bydleli na ubytovnách aby nežebrali a to můžeš upravovat zákony, vyhlášky, listiny lidských práv jak chceš. Jo kdyby si je přinutil bydlet pohromadě tak si nedokážu představit jak by to tam vypadalo. To by policie, hasiči, záchranná služba nic jiného nedělali než že by pendlovali mezi těmi ubytovnami pro bezdomovce. Prostě pomáhat jenom těm co se chtěj začlenit do normálního života a projeví ze své strany trochu snahy.

No jo, bohužel bezdomovectví je dneska pro ně způsob života, nikoli úděl, jak to bylo na začátku. Všechny ty záchranné akce jsou na prd, protože o ni nechtějí. To je to samé jako cikáni. Ale díky za podněty, zkusím nějaký smrad, taková kyselinka máselná by mohla smrdět i jim. Jen abych je nevyhnal na svojí zahradu...