Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prepetova ochrana

Dobry den.
Nevite, zda existuje prepetova ochrana jako modul do panelu nebo do krabice?
Jde mi o to, ze mam vyvedeno nekolik zasuvek pro TV + spol. a misto toho, abych tam daval prepetovou ochranu ve forme prodluzovacky nebo uzivatelskeho zarizeni "do zasuvky", radsi bych tesne pred zasuvky umistil skrytou krabici, kde by byla primo na privodni vedeni umistena ochrana prepeti - pro vsechny 4 dvojzasuvky.
Existuje neco takoveho?

Reseni prepetove ochrany primo v dvojzasuvce od XYY Tango za 1040,- Kc se mi zda drahe, kdyz prodluzovacky stavaji okolo 400,- Kc. Navic ty dvojzasuvky mam 4, takze 4x1040 = moc.

Nebo myslite, ze prepetova ochrana je zbytecna? (Vim, ze kdyz uhodi blesk primo, nepomuze ani azbestovy krucifix :-) )

V.

Diky.
Na strankach vyrobce jsem nasel CZ-275 A - zarizeni do krabice. To by se mi libilo :-)

A co muzu udelat pro to, abych mel zarizeni chranene? Napada me, ze muzu dat do sveho rozvadece prepetovou ochranu typ 2. A typ 1 ma byt kde? (Chapu to spravne?)

Jde o barak stary 2 roky (coz nic neznamena). Je mozne, ze ochrana typu 1 je nekde na hlavnim privodu do domu/hlavni jistic/u elektromeru?

V.