Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Palubky do vrtule

Ahoj, chtěl bych poprosit o menší radu. Nastěhoval jsem se do nového bytu a předchozí majitel mi tu nechal hromadu (cca. 300) palubek na obložení zdí. Zámky jsou v pořádku, palubky vypadají také dobře. Tak jsem si připevnil na zeď klasický rošt a začal palubky přidelávat. Problém je ale v tom že jak to dlouho leželo v místnosti, tak jsou všechny zkroucené do vrtule. Pokud připevním např tři palubky tak už je tam tak veliké pnutí že prostě ta první vyskočí, ani hřebíčky jí neudrží. Je mi líto to vyhazovat, je toho opravdu hodně. Proto se ptám jestli je nějaká možnost jak palubky srovnat. (Namočení, vysušení,atdd). Prosím o radu kterou si můžu udělat doma sám.

Díky

Problém je ale v tom že jak to dlouho leželo v místnosti, tak jsou všechny zkroucené do vrtule.

Myslíš, že ako by boli pripevnené na stene, teda na tom rošte, že by ich nezkroutilo ?

Proste je to " kvalita ", podaruj to ako palivo, prípadne materiál na psiu búdu.

Nakrátit je na kousky a 1. Udělat z nich "cihlovou" stěnu (po namoření vypadá dobře a nevadí ani když není hladká a kousky mohou být různě tlusté.
2. Po nakrácení použít jako palivo v krbu či kamnech.
3. Jedná li se o tvrdé dřevo lze jezdit v autě na dřevoplyn.