Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plesnivějící oblečení ve skříních

Bydlíme v panelovém střešním bytě a co máme plastová okna, daří se nám tam plísni, a to zejména na stěnách poblíž oken. Ale to není vše, v policích plesniví oblečení (zejména džínovina a kůže a hlavně to položené u zadní stěny skříně, za níž je zed skříně, a pak venkovní zed baráku nebo studená chodba), boty a kabelky. (Věci dáváme do skříně suché a čisté.) Skřín plesnivá není a stěna za ní také ne. Plesnivé je jen oblečení a to často jen některé kousky. Je to dost nepříjemné. Nenapadá vás, jak to řešit? V bytě mám v každém pokoji jinou vlhkost (někde vyšší kvůli kytkám jinde nižší), plísen je však všude, a to např. i ve špajzce na stěně. Snížit vlhkost v bytě nějak moc radikálně ze zdravotních důvodů nemohu. Musím snížit plísen. Myslím, že by mohlo u toho oblečení snížit vhlkost přímo ve skříní - něco tam dát, nějaký pohlcovač vlhkosti. Nemáte nějaký typ?

klasika, od devadesátých let miliontý který to řeší, plíseň nebo úspora. Prostě stará netěsnící okna zajišťovala větrání, plastová jsou moc těsná, bez větrání nelze čekat vylepšení. A eliminovat zdroje vlhka, zejména sušení prádla, dlouhé sprchování ...

Vlhkost je 40 až 60 v mísnosti se zvířectvem (zde bych tu plísen i pochopila), mohu to řešit jen větráním, ale až tak mě to netrápí, neb zde plesniví jen zed a lze to včas pacifikovat. V ložnici a v obýváku, kde plesniví oblečení, je vlhkost 40, někdy 30 procent. Problém je, že na spaní mi menší vlhkost dělá problémy (no ne že by plísen byla zdravá...). Průvan jsem dřív nedělala, v zimě topíme hodně, také mě napadlo, mít ve skříních méně věcí, aby mohl proudit vzduch. Moje polovička si myslí, že je to tím, že jsem líná žehlit.

Plastová okna každopádně nikdy víc:(