Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radiátor hřeje i když je vypnuty

Zdravim všechny odborníky. Mám problém s klasickým radiátorem na vodu. Chci jej zavřít (na termohlavici nastavim *) ,ale radiátor stále topí. Zkoušel jsem prohodit i termo hlavice (kdyby byla vadná), ale nepomohlo. Ručně jsem chtěl zavřít radiátor i bez termo hlavice a neúspěch? Máte s tím někdo zkušenost? Poradíte mi? Předem děkuji.

Radiator je iba jeden z člankov topnej sústavy. Dátum je vysoký a na to aby bol radiator teplý postačuje aj neštandardné prúdenie samotiažou z vratného potrubia ak je tam dostatočne teplá voda, aj v prípade že vstupná voda má uzavretý prietok.

Presnú príčinu určiť bez znalostí prevádzokvých pomerov konkrétnej sústavy je nemožné. ...:puff:

Když jsem točil uzávěrem tak abych jej zavřel, stejně tam voda tekla dál. Proudění vody do radiátoru jsem uzavřel až šroubováním inbusem v "Háčku" pod radiátorem. Problém bych viděl v tom ventilu, jak popisuje kolega níže, ale bojím se do toho šahat, pač netuším, jestli se při znovu montování musí dát do ventilu nějaké těsnění, nebo jestli se třeba lepí, nebo tak. ( to že budu muset odpustit vodu, mi problém nedělá ) Nevíte nekdo, jak je to s tím ventilem u těchto radiátorů???

Já jsem kdysi vyměňoval ventil u radiátoru. Tak jsem všechny ventily co jsem našel zavřel, odšrouboval jsem ten vadný a pak jsem nestačit podstrkovat kbelíky. A to bylo etážové topení. Prý je docela legrace když se někdo pustí do opravy ventilu na topení v přízemí paneláku.