Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pěstování citrusů

Zdravím
Potřeboval bych poradit jak se pěstuje pomeranč a citron. Mám maly stromky asi 35cm vysoký a mám je už asi 5let. Jsou pořád takový ubohý nevím jak oně správně pečovat dneska jsem je dal ze sklepa vén na sluníčko a pak je dám do skleníku a jsou opadaný všechny listy a takový proshclý dějě se to každý rok pak ale znova podrazí.
Máte pro mě rady jak o ně pečovat?
budu vám moc vděčný. S pozdravem za mě i za rostlinky

Tak vyhovuje běžný kupovaný zahradnický substrát. Já osobně přesazuji do přeosívaného kompostu,smíchaným s rašelinou a ostrým říčním pískem bez té jemné frakce. Prostě přeosívaný písek s kamínky od 2 do 5mm. Dobré je přidávat přímo při míchání do půdy Rohosku. Jsou to nastrouhané kopyta,rohy z dobytka. Postupným rozpadáním se uvolňuje dusík. Hnojivo Cererit nebo NPK.Žádné jiné speciální hnojiva nepoužíván! Je to jen tahání peněz z lidí.Cererit nebo NPK koupíte třeba za 30korun kilo a speciální hnojivo na citrusy 0.5l za 80,- Kilo hnojiva pro pár stromečků vydrží několik let.