Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dvoukolo

Dobrý den,
mám doma několik rámů z kol favorit a i nějaká kola horská.
Veděl by někdo jak postavit v domácích podmínkách dvoukolo za pomoci svářečky,jde-li to vůbec??
Díky moc za Vaše cenné rady:-)
zdraví Vás Torturus

Tak ja jsem vlastnikem dvoukolobezky, a tu jsme vyrobili z coulovy trubky, predni a zsdni vidlice je z kola.
Svareni takhle tenkejch trubek je docela probem. Elektrodou to jde jenom tak ze se vytoci vsuvka do trubek. COckem to bude tak na hrane, podle me rozumne jenom pod argonem.

Za mejch mladejch let jsme to vařili obyčejnym autogenem z rámů co jsme vytáhli ze smeťáku. O nejakym céóčku ani o argónu jsme neměli ani potuchy páč to ještě Jára Cimrman nevynalezl, ale srandy jsme na takovejch velocipédech zažili že by to vydalo nejmíň na dvě sbírky povídek.

No ano!asi před dvaceti lety jsme to taky měli doma z ukrajin bo z čeho to bylo.Ale nějak si už nevzpomínám na tu konstrukci.Nemáte někdo například plánek jak to udělat,kde co přidat a kde uřezat,jak vymyslet řetězový převod - tam musí být nějaký napínák ,ne???:-)
děkuji Vám