Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stříhání tůjí

Dobrý den,

ráda bych se poradila o stříhání tůjí, mám na zahradě u terasy tůji cca 4,5m
a už se rozrůstá směrem k terase - potřebovala bych ji tedy seříznout cca 15-20cm.
Kdy a čím provést?

Děkuji.

Seřízni klidně hlavní terminál o 50 i 60 cm.Pak sestřihej po obvodu větvě také,aspoň o 20 - 30 cm.Tůje zmladí a zahustí se, právě růst začne už na jaře.Pokud by růst během léta byl nerovnoměrný,klidně to oprav střihem kdykoliv.
JABRAKA

Myslím,že ideální sestřih tůjí se provádí během srpna,aby se řezné rány stačily do zimy zacelit.
Stříhaní lze provést budˇručními zahradními nůžkami.Nebo elektrickými,které vpohodě zdolají i větve silné 2cm.
A navíc práce není tak namáhavá a je podstatně rychlejší a efektivnější.