Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno stará autonabíječka

ahoj,našel sem doma podomácku dělanou nabíječku na autobaterii.Má manuální regulaci nabíjecího proudu ,ale dává jen 9voltů.Proto bych se chtěl zeptat jestli s takovou nabíječkou je možno nabíjet autobaterie.A jestli záleží jen na nabíjecím proudu a na napětí ne.Předem moc děkuji za odpovědi.;-)

Celé to je divné. Ta nabíječka někdy fungovala? Čím a jak jste to měřil? Neměl ji někdo na trabanta (tam bylo IMHO napětí 6V)? Není tam někde přepínač 6/12V? Můžete se na to zeptat předchozího uživatele? Zkuste sem dát odkaz na nějaké foto - i rozbrané. Jak je to s bezpečností (jestli by nebylo nejlepší ji vyhodit a koupit novou)?

Já jsem si dělal autonabíječku a taky jsem měl problém s voltama.Ale já měl naštěstí toroidní transformátor takže se tam daly snadno přimotat závity.Dalo mě to pod nohy ale povedlo se mi přimotat tak že z toho jde bez zátěže 14,5V a 10A.Nabíjí skvěle.Ale pokud jde o to že z té tvé jde jenom 9V tak to je nabíječka tak na 6V baterii.Na autobaterii (12V) musí být 2,4V na článek.Což je 14,3V bez zátěže.14,5V je v autě u alternátoru.Buhužel 9V nestačí(nepřetlačí to proud kterí jde z baterie)takže buť přimotat na trafo nebo to musíš vihnat kondenzátorama ale to nedoporučuje (je to dost měkký zdroj)a nebo si musíš koupit novou.