Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojeni led diod

Zdravim koupil sem si 12 diod techto parametruy LED 3W ; 2,3-3,5 V; 1400 mA chtel bych je zapojit do serie a nevim si stim rady hlavne jakej poridit patricnej zdroj. Poradi nekdo se zapojenim,zdrojem ? Predem dekuji

Nebylo by špatné napsat sem typ diod, případně k čemu mají sloužit.
Zdroj by měl dávat tak 40V, možná míň. Ty diody asi budou potřebovat nějaký chladič.

Buď to jde zapojit seriově, nebo paralelně. V obou případech je potřeba zdroj co dodá potřebných 1400mA. Napětí ze zdoje musí být v případě paralelního zapojení 2,3-3,5V. V případě sériového 27,6-42 - vycházím ze zadaných parametrů. Pro takovéto výkony se však spíše používají nějaké budiče LED. Třeba BCR450, který s použitím dostatečně výkoného tranzistoru může napájet i takovéto 3W LED.

Buď to jde zapojit seriově, nebo paralelně. V obou případech je potřeba zdroj co dodá potřebných 1400mA.

To je vtip? Stejný výkon zdroje ano, ale stejný proud tedy rozhodně ne! Při paralelním řazení by zdroj musel dávat dost tvrdé 3V a skoro 17A. Při sériovém cca 40V a cca 1,5A. Nejlepší je zapojení sério-paralelní, například 3 nebo 4ks do serie a vybrat k sobě pokud možno didy s podobným napěťovým úbytkem, jinak ti dřív či později začnou postupně odcházet... Tyhle výkonové LED jsou dost citlivé, takže zpětnovazební regulátor každé větve není od věci.

OMG to si fakt kupil tych 12 starych luxeonov z gme s mizernymi parametrami za tu straslivu cenu? Na dealextreme.com kupis za polovicnu cenu podstatne lepsie a hlavne modernejsie vykonove ledky a tak isto aj rozne uz htove prudove zdroje. Ale tazko ti nieco vobec doporucovat ked neovladas ani zaklady, este by si prisiel k urazu.