Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kořeny smrku

Dobrý den, máme na zahradě smrk vysoký asi 5 m. Jsou jeho kořeny hluboké tak, že by mohly narušit kanalizaci? Když mu uřežeme 2m od špičky, budou kořeny růst do hloubky dál? Moc děkuji za odpověď.

Rostliny sice mají až obdivuhodnou sílu pokud jsou za světlem, ale Vy myslím můžete být klidní. Kořenový systém smrku bývá mělký. Osamělý jedinec který se nemůže spoléhat na oporu sousedních stromů sice bude mít zakořenění hlubší, ale ne příliš výrazně. A pokud kořen narazí na překážku, půjde cestou menšího odporu a vyhne se jí.

P.S.: nejsem dendrolog a je to jen má úvaha.