Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drevo a jeho nabity samovyrobou - cisteni porostu

Zdravim vsechny

jiz pul roku se silne intenzivne snazim dopatrat po kontaktu na nekoho kdo by uvotal moji sluzbu, pomoc a to takovou ze pokacim a vycistim jakykoliv drevni porost, suche stromy, nebezpecne stromy, stare a napadene stromy, redeni porostu atd atd.

jiz jsem obvolal lidi od lesu CR, zprava vodnich toku, soukrome osoby, osoby ktere nabizi sluzby v oblasti lesniho hospodarstvi, kupodivu nikdo o tuto sluzbu nestoji a do lesa mne oficialne i pres ochotu za drevo zaplatit primerenou castku nepusti.

Proti tomu vidim kopec domu ktere na zahrade susi drevo pro pul vesnice, furt od nekad taha ...

Nevite kde je problem? Nemate nekdo kontakt na nekoho kdo by v okoli Ceskych Budejovic o takove neco stal?

Nebo je to pouze pro vyvolene???

Dekuji vsem za postreh, myslim ze nebudu sam kdo ma zajem topit drevem.

Dusan

V tom je trochu problém, pokud nemáš známé, dá se říct, že máš smůlu. Dnes už má motorovku doma každej druhej a tak o kácení nikdo nestojí a soukromé lesy si prořezávají majitelé. Prořez státních lesů jde domluvit, ale vždy s místními "lesáky" a jak jsem říkal, pokud někoho takového neznáš, máš smůlu - zkus hospodu. Jinak se prořez sežene dle porostu od zadarmo do cca 500Kč/m3.

Telefonicky sa nekomu tlačiť do lesa je vyslovene podozrivé.

A co vlastne chceš ? Máš živnosť na lesné práce ? Máš pilčícky preukaz ? Áno ? Tak si hladaj partiu a zákazku. Nájdeš. A budeš mať aj drevo.

Ešte som však nepočul aby firma brala jednotlivca. Berú sa ucelené partie, jednotlivec nesmie sám v lese pracovať. To vieš, bezpečnosť práce. Privalí ťa alebo niečo iné sa prihodí, to vieš, píla je nebezpečná vec, reťaz občas roztrhne, zle stúpiš, napadne ťa roj hmyzu a dobodá, myslíš že kde žijú osy/vosy, nájde ťa kto a kedy ? spôsobíš požiar, budeš páliť vetve, dokážeš to uhasiť sám ?
Tebe sa to stať nemúže ?

Je takých na tisíce, dnes už invalidov, v lepšom prípade.

O týchto veciach nevieš ? V tom je problém. Les si videl v televízi.

Hlavně si to nějak neber. Já sám mám podobná problém. Jezdím okolo zahrad, kde je plno jabloní a nikdo mě nechce do zahrady pustit. Místní družstvo má taky jabloně a jejich reakce je stejná.
Přitom vidím, jak si jablaka zavařují a dokonce je dávají do palírny.

I já bych měl zájem zavařovat. Sám bych si je natrhal i nějaký drobák za ně dal a přesto mě nechtějí do své zahrady pustit.
Jsou ty jablka pouze pro vyvolené?:-D

ted je to bud legrace, nebo spatne pojeti problemu.
Jde o to ze v les, zahradu a huste porosty je potreba pravidelne udrzovat a toto jsem ochotny delat, navic jeste za vytizeny material zaplatit.
Deje se to bezne, akurat ne mezi beznou populaci, mrzi mne ze nekdo jenom kvuli znamostem nakoupi za 30 a prodava za 500 ... tod vse ... nebo aspon ja to tak vidim.

nj, ale sou to kontakty co v tomhle ekonomickym svete rozhoduje...
Navod je nahore, neptat se po telefonu, ptat se v hospode po par pivech.
BTW co se jablek tyce - z kolika jabloni ty jabka nakonec popadaji a schnijou, protoze je nikdo nechce? Ja uz takhle prisel k par litrum calvadosu. Model ja si prijedu, posbiram(uklidim zahradu) a az bude cas dovezu trochu kapaliny muze byt pro obe strany vyhodny.

Já sám mám podobná problém. Jezdím okolo zahrad, kde je plno jabloní a nikdo mě nechce do zahrady pustit.

Já jsem měl opační problém, měl jsem na zahradě osm jabloní a nikdo jablka nechtěl. Akorát jsem vždy dvě-tři přepravky jablek natrhal jedné babce od nás a ta mi vždy za odměnu přinesla štrúdl. Občas někdo přišel natrhat pár jablek do košíčku a to bylo vše. Zbytek shnil, tak jsem jabloně pokácel a nechal jsem akorát jednu pro svou potřebu.