Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lapač splavenin - geiger

Chci odvést vodu z okapu dál na pozemek , tak že bych okapovou rouru svedl do geigeru a dál kg trubkou (110). Jelikož mě zbylo ze stavby pár bedňáků, tak jsem myslel, že bych udělal tzv. žumpík a geiger usadil do toho bedňáku a teď nevím, jestli ten geiger mám zalít betonem nebo dát jen navolno (např. zasypat kamínky). Samozřejmě bedňák bych obetonoval okolo, aby se nehnul.
díky za radu.

No abych pravdu řekl tak vůbec nevím co je to bedňák a co žumpík. Nešlo by to nějak vysvětlit? Marná sláva, jak je vidět, člověk se musí vzdělávat celej život. :-)
Jinak gajgr nemusí být obetonovaný když bude mít dostatečně zhutněný podklad a pak ho stačí už jen obsypat.