Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dolití - zkouška - vhodného oleje do auta

Rád bych se pozeptal, když je potřeba do auta dolít motorový olej, ale nevíte co tam je za druh oleje nyní, jak se dá ověřit zda se mohou míchat ? Není totiž potřeba ho ještě měnit celý a stačí ho jen dolít, ale při poslední výmněně tam v servisu jaksi zapoměli dát jinak obvyklou cedulku, co že tam vlastně nalili za olej. Vím, že takovým malým testíkem může být vzorek oleje jež je v motoru, ten si dát třeba na sklíčko a přidat ten nový, zamíchat a pokud se do sebe " vpijí " , měli by se nechat míchat. Je to takto dostatečné ujištění ? V prodejně mě totiž strašil, že když nevím, co tam mám a naliju tam špatný, můžu zničit motor - asi ložiska myslím, by tím mohli trpět. Co vy na to ? Děkuji za nápovědu.

Jo , jo, pátral jsem po tom co se dalo a zjistil jsem, že ten štítek co se věšel dříve někde viditelně v motoru už tam teda nedávaj, ale s fakturou z poslední servisní kontroly přikládaj i malou kartičku kde je napsaný, co tam nalili za olej. Takže jsem zjistil, že Peugeot 207 - olej syntetika Total 5-30w. Tak by mě snad ještě zajímal názor olejáře profíka, jakej je rozdíl, když jsem tam dolil půl litru syntetickýho Repsolu 5-40W.