Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Přihnojování zeleninových záhonů

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, hodlám přihnojit nově vytvořené zeleninové záhonky,na kterých chci
zatím zkusit jarní zeleninu (salát, pórek, celer, brokolice, květák) a bylinky. Mohu při
hnojení na jednom záhonu kombinovat NPK a kravský hnůj?
Děkuji.

Nezakládejte stále nová témata, pokračujte zde: http://kutilska.poradna.net/q/view/36116-zakladani -zeleninovych-zahonu (Kurt)

Natálko,
jak jsem už jednou říkal,jsou různé zeleniny různě náročné na živiny.Kombinovat pro ně cokoliv je nesmysl.Musíš chápat jakékoliv hnojení jako komplexní dodávku živin.Čerstvý kravský(i jiný) hnůj se pro hnojení vůbec nehodí.Buď se uloží na sezonu na hromadu a nechá se aspoň rok uležet,nebo se zareje do půdy na podzim a na jaře se do této půdy některé zeleniny mohou sázet.Salát,ředkvičky a bylinky hnůj nemohou,je v něm příliš dusíku(dusičnany.Tam bych použil NPK jen do zálivky.Celer je zase náročný na dusík,ten sázím přímo do lože z uleželého hnoje.Brokolice a květák potřebují hodně humozní půdu,ale také hodně vody.Zalévám i dvakrát denně.Pórek je cibulovina,ten také dusík nepotřebuje,spíš než NPK by potřeboval Cererit.