Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Telefonni kabel

Zdravim,

tak pes mi okousal a znicil krabici s kabelem (pripojeni k internetu) ktere mam od O2 v krabici na dome. Nevite ktere vodice maji byt vsechny spojene a ktere ne?

Vyjezdovka z O2 chce za vyjezd 600 + prace :-(

Dekuji za pomoc
Robert

Pokial je to iba tvoja linka, bude "živý" jeden pár. Ak máš multimeter nájdeš na ňom 48 Voltov. Ak máš telefon môžeš sa pripojiť a zavolať si :))

Ak máš prípadne staré vysoko ohmové slúchadlá nájdeš " živý " vodič v spleti drátov púhym dotykom vodiča aj na len jeden vývod slúchadla - lupne to, robí to kapacita ludského tela voči zemi a postačuje na rozpoznanie onoho živého vodiča.

Ale asi zavoláš ten servisný zásah. Ak by si tieto veci vedel, nepýtal by si sa túto triviálnosť.

Ešte sa mohlo stať že zásah chlpáča vytvoril skrat. Zariadenie na ústredni tento stav-poruchu rozpozná, odpojí linku a po pár pokusoch o jej znovu zapojenie ak stav pretrváva, odpojí ju definitívne a dalej sa nepokúša ju oživiť. Samozrejme vyšle hlásenie o poruche. Znovu zapnutie linky je potrebné previesť technikom.