Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řešení bodového osvětlení v koupelně

Dobrý den, potřeboval bych poradit s osvětlením v koupelně. Mám připravené kabely pro bodová světla 230V.
Mám mít z bezpečnostního hlediska obavy z bodovek na 230V? Nebo mám použít trafo a bodovky na 12V? Jedno světlo bude přímo nad sprchovým koutem, další nad vanou a třetí nad umyvadlem.
Děkuji za názor.

pokuď je to jeden okruh tak jedině variantu 12V. Ttafo(zdroj) zabudovat do bezpečného prostoru, asi podhled. Jen pro upřesnění: rámeček pro bodovku je schválen pro použití 12V rozvodu proto nemá a nemusí mít dodatečné pospojení. při výměně patice a žárovky 230V vše sice funguje ,ale neodpovídá ČSN (není svorka pro pospojení). a výrobce nezodpovídá za případné škody.