Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opěrná zídka

Dobrý den,
prosím pěkně, máte někdo nějaké levné řešení se zabezpečením poškozené - spadlé opěrné zídky? Jedná se o hranici mezi sousedícími pozemky odskočenými o 130 cm.
Loni při vydatných deštích se část vlivem podmáčeného terénu "vyvalila" Poškozenou zídku jsem odstranil s částí terénu. Vznikl jakýsi sráz nějakých 30 - 40 stupňů, který bych teď po zimě
chtěl nějak zabezpečit.
Zbylá část zídky, ač mírně nakloněná drží. Je dělaná asi později na poctivou mastnou cementovou maltu. Nejde to rozebrat ani za pomoci pneukladiva.
Chtěl bych se vyhnout kopání a betonování základů pro zídku novou.
Jde o nějakých 6 - 7 metrů Myslíte, že by fungovalo řešení namalované na fotce taras1.jpg ?
Díky všem za rady. fz

netvrdím, že Vámi navrhované řešení není možné. ovšem pracnost a náklady na železo by mne odradily. mne po rozmrznutí čeká výstavba parametry podobné zídky, ale v délce 60 m. budu do rýhy osazovat na štěrkové lože silniční panely 3x1,5 m v mírném sklonu -podstané ale je pod panely provést odvodnění a mezi panely a svah vysypat kameny v š. asi 30 cm nacelou výšku svahu- proti působení zmrzlé zeminy. podmínkou mého řešení je přístupnost pro jeřáb- výše uvedený silničák má 2 tuny. náklady- silničák asi 1 kilo, bagřík, jeřáb, celkově zlomek ceny proti např. ztracenému bednění s výztuží a betonem. přeji mnoho zdaru. v.

Kdesi jsem viděl zakládat jakousi opěrnou zídku a tam dali do míst, kde bude hlína pás geotextilie.
Byl tak velký, aby ležel řekněme 2m daleko od zídky, plus výška zídky a opět zpět na tu navážku.
Hlína se sypala tak, že po nasypání určité výšky se překryla zpět tím kusem geotextilu a navrch už přišlo řekněme 50cm.
Tím se tlak přenesl na textilii a tu držela u země proti posunu váha hlíny na ní navršené. Tím se odlehčilo zídce. Přirovnal bych to k termínu "samosvorný".
Nevím zda jsem to popsal dobře, ale pokud by se jakoby odebrala zeď, bylo by vidět "břicho" z geotextilie vyplněné hlínou.