Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem perlinka na dřevotřísku?

Zdravím všechny kutily,
měl bych otázečku, dělám rekonstukci v paneláku a příčky mezi pokoji jsou z dřevotřísky a spáry stále praskají.
Tudíž se ptám je možné dřevotřísku oškrábat od malby a natáhnout lepidlem s perlinkou? Bude to držet?
Nebo nějaké jiné efektivní řešení aby to nepraskalo a srovnaly se nerovnosti?

jde to ale ,musíš si koupit dobrý přechodový můstek to je penetrace povrchu nešetři hlaně néééééé sokrat ale lepší z hlavy to nevím to se dopátráš na netu. a potom to můžeš celí natáhnout
a zase dobrým flexibylním lepidlem . a perlinkou následně vyštukovat keraštukem,už jsem to dělal jde to,ale sežeň si zedníka jinak to dokuníš,nevím jak jseš schopnej přece jenom je tam potřeba dost vercajku.
ať se daří

Mám bezpečně odzkoušen tento postup:
stěny oškrábu co nejvíce od starých maleb.Většinou se první nátěr prováděl latexovou barvou.Ta už vesměs odstranit nejde.Výplně ve spárách důkladně vyškrabu.Jde to leckdy dosti lehce.Pokud koukají vedle spár hřebíky,zatluču je pod úroveň stěny.Spáru u stropu moc neřeším,pro dokončení ji zalepím rohovou polystyrenovou okrasnou lištou.
Plochu zdi srovnám flexibilním lepidlem na spárách do ztracena.Po zatvrdnutí lepidla lehce přebrousím a celou stěnu natáhnu finální stěrkou.Stěna je pak jako ze sádrokartonu.zatím se mi nestalo,že by spáry praskaly.
JABRAKA