Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vápno

Zdravím chlapi. Po původním majiteli domku jsem objevil v garáži pytel bílého prášku. myslím si, že je to vápno. Jak to poznám? Díkes

Především by to mělo být na pytli napsáno.Buď vápenný hydrát,nebo vápno hašené.Mohl by to být také mletý vápenec. Na zkoušku vezmi lžíci prášku,rozmíchat v trošce vody a zalít troškou kyseliny solné(HCl)
Vápenná suspenze se vyčeří,pokud to je mletý vápenec,bude šumět.
JABRAKA