Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spojit uzemění

Ahoj lidi, řeším zatím teoretický problém, jak připojit ochrannou zem. Jsou to čtyři dráty 4mm2 a potřebuji je připojit na Fe-Zn drát o průměru 8mm. Myslíte, že se to dá udělat nějak elegantně a přitom funkčně? Jsou na to nějaké svorky? A stačí do země kulatý drát, nebo raději plocháč? Sezona pomalu začíná, je třeba se připravit... Díky za odpovědi S.

Heh a naco ti to ako má byť ???

U prípojky k rodinnému domu ti "zem" dodá predsa rozvodný závod. Ty to neriešiš. Pokusy "zlepšiť" zemnenie pri nesprávnom prevedení a prepojení môžu akorát narobiť problémy

Ak riešiš napojenie bleskozvodu, tak tam je to obdobné. Ak to má byť urobené zle, tak radšej NIČ.