Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NF mustkovy zesilovac

zdravim.. mam stavebnici tohoto zesilovace. Mam vse zapojene v bedne a melo by to slapat ale podle popisu v tom papiru jsem z toho pochopil ze funkce PLAY je funkcni kdyz svorky 13 a 14 nejsou spojeny .. a melo by tam byt napeti 4,7V ale neni je tam prave jen asi 0,2V coz by odpovidalo jine funkci. Jinak napeti na napajecih svorkach je takove jake ma byt tak si myslim ze je zadrhel nekde dal. Tak se ptam jestli to nekdo lepe chape ale ja jsem z toho trochu jelen a neni mi to furt jasne.
Pripojuju to k receiveru YAMAHA HTR-6030 a tady je ten papir k tomu.
Diky za odpovedi.

Když se podíváš do datasheetu toho integrovanýho obvodu, tak zjistíš, že ta svorka 13 ve tvým případě je vyvedena z 5. pinu toho IO. Dále datasheet uvádí, že různá napětí PŘIVEDENÁ na vývod 5 (potažmo svorku 13) uvádí zesilovač do různých stavů -
Napětí pod 1V - StandBy
Napětí 1 až 3V - MUTE
Napětí nad 3V - Play

Tedy musíš přivést na tu svorku napětí asi 5V a více, aby to hrálo.

Proto je tam ta zenerka D1 s Uz 4.8V a je na tobe, abys to tahal dolu. A od toho je ta moje otazka. Pokud by ji dal obracene, bude tam nejaky maly napeti(vzhledem k hodne velky dotovanosti zenerek, velkymu predradnymu odporu a meraku, kterym to pravdepodobne meri klide i tech 0.2V)