Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak lepit plasty

Ahoj koumáci, koupil jsem si velký teploměr, abych to přečetl, a chci ho přidělat na plastové okno. Teploměr je také plast. Poradíte mi někdo, jaké lepidlo použít, aby to drželo? Šroubky můžu použít jen malé, vpodstatě jen pro forma. Už dříve jsem zkoušel vteřinové, ale není to to pravé ořechové. A chemoprén bych asi tak dlouho, než zatvrdne, neudržel. Moc díky za nápady. S.

Ja podobné věci lepím neutrálním silikonem, na dobu schnutí pojistím vhodnou lepicí páskou. Lepil jsem tak například háčky na obklady, plast na plastu by mohl držet taky. Dobré je, že se spoj dá v případě potřeby celkem snadno zlikvidovat, třeba podříznout nožem a zbytek silikonu ožmoulat.

Teď mě napadlo, že by se dala použít oboustranná páska používaná na lepení zrcátek v autě. Vyzkoušel jsem všechny druhy těchto volně prodejných pásek na přilepení třetího brzdového světla a držáku mobilu v autě. Všechny po čase zklamaly. Pak jsem utrhl přední zrcátko. Zašel do Forda, koupil originál čtvereček a zrcátko drží jak za mlada.