Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reprosvorky

Dobry den,
mam doma reprosvorky a od repraku na ne privedu kabely podle barevneho znaceni to je jasne, ale co na ne mma privest z druhe strany? ze strany zesilovace...ja si myslim ze cerveny signal a cerny zeme ale nejsem si jisty tak se radeji ptam.
predem dekuji za odpoved

Ty máš doma reprosvorky ? A kde ? Na akom zariadení ? Alebo len tak ležia na zemi ? Co sa vlastne pýtaš ?

Na reprosvorku pripojíš kabel, na farbe nezaleži, svorke to je jedno.

Poznámka: Označovanie, prípadne dodrživanie "polarity" u repro, má význam jedine u basových repro. Zámer je, aby si neotočil "fázu". U stredov a výškových repro to je bezpredmetné a zbytočné, súvisí to z vlnovou dlžkou.

normalne koupene z obchodu reprosvorky...
a mam zesilovac ktery ma na vystupu prave signal leveho repra a ktomu zem a potom vystup praveho kanalu a zeme tak se ptam jestli na ty reprosvorky pripajet na cervenou signal kanalu a na cernou zem?

Som z toho volaaký zmetený. Já jsem si dosud myslel, že stereofoní efekt dělajá výšky a středy.Proto je nutno dbát na správnou polaritu při zapojování, lajcky - membrány se musí dopředu a dozadu hýbat v levém i pravém repráku stejně.Basová a subbasová složka nemá na stereoefekt vliv a ucho nerozezná, z kterého kouta místnosti to duní. Proto stačí jedna bedna a ne dvě umístěné stereofonně.Barva vodiče není rozhodující, slouží pouze k tomu, aby dal + na +. Prosté připojení basáku subwoofer neudělá. Basák musí být "živen" kmitočtem, který je schopen schroustnout. Proto mívají některé zešilovače z takto odfiltrovaným signálem vyveden na svorku Subwoofer. Nemají li tento vývod, pak je nutno předřadit patřičnou součástku (výhybku, filtr). Tím poleze do reproduktoru frekvence od 50 Hz do 250 Hz , aby to dělalo správné Duc Duc.
Přečtení tohoto vlákna mě ale zviklalo.:-(

Já jsem si dosud myslel, že stereofoní efekt dělajá výšky a středy.Proto je nutno dbát na správnou polaritu při zapojování, lajcky - membrány se musí dopředu a dozadu hýbat v levém i pravém repráku stejně

U "stredov" - frekvencie do cca 4 Khz, je vlnová dlža rádovo v desiatkách, jednotkách centimetrov. Aj drobný posun poslucháča, pohyb telom spôsobí tak veľké fázové posuny, že v reále je úplne nedôležitý fakt či jeden repro koná opačný pohyb, teda vykonáva posun o pol vlnovej dlžky.
Samozrejme u slúchadiel je situácia úplne iná.

Svojho času na túto tému bola kontroverzná diskusia v súvislosti s metodami vytvárania stereo nahrávok.
Jední chceli nahrávať umelými hlavami, iní dvojicami mikrofonov a dnes ? hlavne štúdiove/trikové postupy.

To čo sa označuje ako Stereo, by bolo zrejme prilihavejšie označiť ako dvojkanálový zvuk. Z realitou alebo snaho priblížit sa realite to má pramálo spoločné. Možno že klasická hudba je z toho výnimka.

Nevím,co chceš kam přivést?Začínáme-li od zesilovače,na něm můžeme mít konektory,nebo reprosvorky s maticí,pod něž se drát přitáhne.Kabel pak vede opět ke konektorům na reprobednách,nebo opět svorkám na bednách.Zásadou je,aby obě reprobedny měly zapojeny kabely stejně.Nezáleží na barvě,ale na tom,aby stejná barva byla na obou bednách na stejném "kolíku"-je to kvůli sfázování sterea,aby oba signály byl ve fázi.Pokud je zapojíme obráceně,je poslechový"střed" posunut i dozadu.
JABRAKA
Ještě doplním kolegu.U basů se stereo efekt neprojevuje,proto se basy mohou propojit do jednoho reproduktoru a získá se Subwoofer.
Satelity pak tvoří stereo.Tedy výšky a středy.
JABRAKA

jo tak to chapu ted mam teda spise jiny problem :D
privadim signal z radia na vstupni desku...na prepinaci vstupu ho namerim potom jde signal do elektrolyt.kondenzatoru na jeho vstupu ho taky namerim ale na vystupu uz ne...dela mi to jak u levyho tak u pravyho kanalu a studenak to neni..nemate nejakou radu prosim? :)

Já jsem z toho dotazu taky daněk. Tazatel by sem měl dát odkaz na nějaké fotky a obrázky (nezkoušel jsem, jestli se obrázky mohou dávat přímo sem nebo jen odkazy na ně, například na elektroworld.info se obrázky mohou přímo vkládat k dotazu).
A co se stereoefektu týká - kdysi jsem si koupil stereogramo a byla u toho deska k přezkoušení, jestli jsou správně zapojené reproduktory.

Kubajsko.
Pro reprodukci z rádia můžeš pouze použít signál z linkového výstupu,nikoliv z výstupu pro repro,Odděláš konce.Nemáš to impedančně přizpůsobeno-.Vstupy nemají vazební kondenzátor,který by přenesl dostatečný rozsah signálu.Také záleží,čím to měříš,stejnosměrně ti to neprojde přes kondík.musíš měřít na střídavém rozsahu.
JABRAKA

Tohle jsem nepochopil.
Každej linkovej vstup musí mít oddělovací kondenzátor (RC člen), takže i reprovýstup z rádia může použít. Jen to nesmí přehnat s hlasitostí, nebo musí použít dělič napětí.
Pro představu - mám doma aktivní subwoofer (Magnat), kterej umí brát signál buď z linkovýho výstupu zdroje signálu, nebo rovnou koncových stupňů zesilovače (fronty na reciveru), má na to speciální svorky.

Na tohle bych ti rád něco napsal,ale u chudáka jako jseš ty to nemá cenu.Už nereaguj na moje další příspěvky.Slušně jsem tě požádal o názor,ale už o něj nestojím.Samolibej b.b je horší než třídní nepřítel.Měl jsem si to uvědomit hned,že tvůj nick o něčem vypovídá.

Chtěl jsi názor na obraz, zvuk, spotřebu. Dostal jsi můj názor, zvláště na obraz a ještě se ti to nelíbí. Pro dobrotu na žebrotu.
Některým se prostě člověk nezavděčí, chtěli by všechno hned a v prvotřídní kvalitě. A zadarmo. A ještě k tomu spamují do jiných diskuzí.
Doufám, že to tady ráno nějaká dobrá duše promaže, tyto OT plky tu nemají co dělat.

Tohle jsi odpověděl...Osobně bych to nechtěl, kdysi jsem to viděl v jedné hospodě, jediná výhoda je v tom, že to má velkej obraz, ale barvy stály za prdlajz a je to příšerně veliký....kde je ta spotřeba,zvuk?Jsi radil na dvě věci.Slušně jsem tě požádal o názor a ty jsi mi odepsal jak nějakej polobůh.A s tou kvalitou...no u tebe je opravdu prvotřídní.
Sorry všem za OT,ale musel na to jeho arogantní chování reagovat.