Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kabrincový sokel

tu na fore som sa dočital neviem či som veci spravne porozumel ale môže mať kabrincový sokel negatívny dopad na vlhkosť v pivniciach ??? mame starši barak cca40 rokov kabrincový sokel a pomerne vlhkú pivnicu zisťujem ako tuto čo najviac odvetrať postupne dam nejake foto

Ano i ne. Rozhodně ale platí, že jestliže ve zdivu vlhkost je a postavíme jí do cesty nějakou překážku (sokl), tak ji obejde, tedy vystoupá ještě výš nad sokl, nebo si najde jinou cestu a je možné, že ve zvýšené míře začne vystupovat do sklepa. Pak negativní dopad skutečně nastane.