Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hydroizolace sloupu

Zdravim vsechny

chystam se na prestavbu stodoly a planuju udelat misto plne zdi pouze jakousi sloupovou konstrukci,
Resim jak udelat izolaci proti vzlinajici vode, kdyz sloup ma dle statika byt zapusteny 1m pod zem a predpokladam ze zadne preruseni typu "podrezani" asi neni vhodne.
Poradite nekdo?

Dekuju vsem

Dusan

Ma dve varianty:

1/ salovaci tvarnice prolejt betonem s vyztuzi a pak kolem sloupu obestavet cihly nebo kamen (kvuli estetice)

2/ sloup jako takovej stavet kamenno - cihlovej, lepeny betonem mezi kamenama.

V obou uvahach mi ale prekazi vzlinajici voda v betonu, spodni vodu mam vysoko a pak bych chtel pod stodolou dilnu co nejvic suchou tak proto nechci ty mokre sloupy.

Dusan

V klidu bych zabetonoval patku pod podlahou, hydroizolaci a nahoru sloup z pilířových tvarovek. Rychlé, funkční řešení. V dílně o žádnou estetiku nehrajem, tak proč si přidělávat fůru práce a nervů lepením kamenného pilíře s produktivitou práce 40, max. 50cm denně. A kdyby to přeci jen muselo být, pak lze použít imitaci kamenného obkladu a třeba i ten přírodní, kamenný.