Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lepidlo na tapety

chtela bych se zeptat, tapetovali jsme dnes jednu zed tapetou a lepidlem,myslim, ze tobyla Tapetona,
pisou na obale, ze je alkalicke a pripady nebezpeci..chci se zeptat, jak moc je to jedovate
a co se zbytkem lepidla? dekuju

Přesná odpověď chce přesný název lepidla. Výrobce je ze zákona povinen na obalu uvádět nebezpečnost, likvidaci zbytků a prázdných obalů. Osobně neznám lepidlo na tapety , které by bylo jedovaté. Nebezpečí se týká potřísnění kůže, vypití,případně nalití do očí. Zbytek stačí naředit vodou a vylít do odpadu, maximálně neutralizovat trochou octa. Likvidovat stejně jako vodu s prací sodou po namočení prádla. Roztok je rovněž alkalický.