Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna el. vedení za kabel.

Dobrý den, k chatě mám přívod proudu řešen dráty ze sloupu cca 15 m přes cizí pozemek ke sloupku na střeše vysokém cca 1 metr. Střecha je plechová a bude potřebovat nátěr, to znamená, že mi budou dráty vadit. Samozřejmě se dají dočasně izolovat návleky, ale jako trvalé řešení by asi bylo lepší vyměnit dráty za kabel, nebo ještě lépe kabel do země.
Takže se chci zeptat na zkušenosti, než se půjdu informovat na ČEZ.
Kdo nese náklady na výměnu ?
Za jakých podmínek ji musí provozovatel provést?
Jak by to vypadalo s uložením do země ?
Uvítám jakékoliv postřehy a zkušenosti.
Děkuji za názory.

Doporučuji podat žádost, u Čez jsou oproti PRE v pohodě. Následně postavit antoníčka na hranici pozemku, připravit kabel od antoníčka do rozvodnice v domě. Nechat výkop - uložení kabelu odkryté. Musí se zrevidovat, pak s revizní zprávou na ČEZ - dají hodiny a jedete.
Pokud vím, náklady na přípojku jdou za Váma, demontáž vedení by mohlo jít za ČEZem.
Zdravím Ivo - revizní technik.

Děkuji, jen ještě něco, protože z této strany je hranice pozemku zeď budovy, tak by stačilo to dotáhnout přímo k rozvaděči který na ní je ? A s uložením do země na cizím pozemku mi asi ČEZ nepomůže, co myslíte ?
Pokud bych chtěl jen vyměnit dráty za kabel ve vzduchu, tak asi také přímo žádost ?

Dobrý večer.
Mělo by to tak být. Požádáte na ČEZ, technik dle map řekne zda je přívod do RIS - místa vaší přípojky možný v zemi. Pak už nic nebrání. Připravíte jak jsem psal antoníčka, nebo rozváděč měření ve stěně domu a s revozí uvedeného navštívíte opět ČEZ.
Hezký večer.