Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nedržící hmoždinky ve staré zdi

Zdravím, při vrtání do zdi ve starem cihlovem dome mi odpadavaji velky kusy omitky. Kdyz to ale zadělám sádrou a potřebuji do toho navrtat hmoždinky, tak ty v sádře nedrží a i při lehkém zatížení vyletí ven. Existuje nějaký jiný postup či materiál (tmel apod.), který by mi pomohl problém vyřešit? Potřebuji přivrtat poličky ;-) Díky za radu.

pokus o rychlo oziveni a dotaz
taky jsem narazil na to, ze pri pokusu o pridelani policky mi vyjizdi vruty i s hmozdinkami ven, takze jsem zkusil koupit chem. kotvu. ale jen pro jistotu, kdyz mam 8cky hmozdinky ktere budu potrebovat do te chem. kotvy nacpat, protoze je to debilni system (az na druhy pohled) :) tak ta dira by mela byt 10mm a nebo muzu nechat 8mm?
akorat doufam, ze to tam pak pujde zasroubovat jak to zatuhne