Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr starých radiátorů - je třeba základní barva?

Zdravím,
kolegyně se chystá natírat radiátory. Jsou starý a místy oprýskaný. A teď dvě otázky:

- je třeba na to dávat základní barvu? Já osobně bych ji tam nedával, je to v domě, takže něco jako koroze vlivem počasí nehrozí.
- bude to dělat teď v zimě, radiátory topí (bytovka). Má to na to velkej vliv? Radiátory zastaví, ale stoupačky už ne, ty budou hřát furt.

Díky za odpovědi

Dělal jsem topení u malíře natěrače.Při topné zkoušce,bylo to taky v zimě,natřel všechno.Namůj dotaz jestli to neoleze,odvětil že ne aspoň to neteče.Dělal to taky hned horní,že to ve školách dělají taky a nic se neděje.Zkrátka profík.

Pokud už byly natřené, jako že ano, pak bez základovky. Stačí důkladně očistit (lehce obrousit) a 2 až 3 krát natřít. Dělal jsem to tak před pár lety ale už si nepamatuju jestli to bylo v topné sezoně či mimo ni. Je pravda že profesionálové (brašulák) natírají i za tepla.