Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojistka na blbost.

Ahoj chci si uzavřít pojistku na blbost, kdybych v práci něco pokazil tak aby to hradila pojišťovna. Moje otázka je jasná: pokud v zaměstnání způsobím škodu tak zaměstnavatel může požadovat čtyři měsíšní platy jako náhradu. Když budu mít pojistku na blbost, hradí pojišťovna čístku i do čtyřnásobku platu, nebo to si platím já a pokud je škoda vyšší tak to hradí pojišťovna? Jde mi oto že když udělám třeba škodu za 25 000 kč a budu mít pojistku na blbost, budu to platit já, nebo pojišťovan? (je to do čtyřnásobku platu). Díky

Nevím zdali jsem Vás dobře pochopil, ale musíte jednat podle smlouvy s pojištovnou. Páč já mám pojistku hooodně dlouho, platím asi 350Kč ročně..........a mě se vyplatí.
Poškodím materiál, převrátím paletu, za nákupní ceny se vyčíslí hodnota škody a pojistka zaplatí 2/3 škody.

Jakou pojistku si uzavřete vy, záleží na Vás.

Dobrý den pojistku mám velmi dlouho protože pracuji s hodně velkýma hodnotama a ta pojistka je vlastně pojištěním, aby za mne pojišťovna uhradila ty 4 hrubé platy které mě může dát k náhradě zaměstnavatel. škoda nad ty 4 platy jde z pojistky firmy.

Ano jelikož firma vám nemůže naúčtovat zaplatit více než 4hrubé platy, (Samozřejmě pokud se nejedná o sabotáž, nebo úmyslně způsobenou škodu) Tak pojistka Vaše tzv.,, na blbost" slouží k tomu, aby jste neplatil ty 4 platy. Nevím jestli je dle výše pojistné částky nějaká spoluučast, ale já platím cca. 700,- ročně + - Musel bych kouknout na papír. A dle smlouvy jde škoda za pojišťovnou.Alespoň takhle je to zřejmé ze smlouvy, která je psaná dost jednoznačně.(podotýkám, že pracuji u jednoho z největších zaměstnavatelů v Č. R. a smlouvu máme možnost uzavřít v rámci jakési podnikové množstevní slevy. ( nevím jak přesně to definovat.)