Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplit nebo nezateplit?

Dobrý den,váhám ohledně zateplení.Vím,že mi plno lidí obecně řekne ZATEPLIT!Ale řeším konkrétní případ na stavbě,kterou budem letos realizovat.Stavba bude z Porothermu,bungalow.Řešíme ale jestli Porotherm 44 a zateplit EPS 10cm,nebo protože se uvádí,že Porotherm 44 má vynikající tepelné vlastnosti,tak nezateplovat a to mi radí i projektant a nebo Porotherm 36,5 a EPS 10cm.Co vyjde cenově líp a hlavně i co se týče tepelných ůspor v domě?Jde mi o ten rozdíl,když připlatím za Porotherm 44 a ušetřím na EPS a udělám fasádu a cena za Porotherm 36,5 + EPS 10cm + fasáda.
Děkuji za odpovědi.

Děkuji za odkaz,mám hned lepší představu,ale jednu odpověď jsem tam nenašel.Co je lepší ohledně zateplení?Porotherm 44 bez zateplení a nebo Porotherm 36,5+EPS10 ?
Co mi lépe bude izolovat?Pokud mě to vyjde plus mínus cenově stejně,pak už mě zajímá co zvolit,abych méně protopil?

Porotherm nedoporučuje zateplení u 44.Já se ztotožňuji.Pokud je to pěnou lepená broušená cihla,a přesně kladená,tak tepelné ztráty jsou velmi nízké a i fasáda bude jednoduchá.Slabá vrstva lepidla,perlinka a barevná fasáda.Jen je potřeba brát ohled na tepelné mosty.
JABRAKA

Jestliže jste před výběrem cihly, tak určitě nikoliv 44cm.
Když Vám někdo sdělí, že 44 cm se nemusí zateplit, tak se zeptejte s čím to rovná a proč. Jaký má teplný odpor překlad nad oknem, řádek pod a nad? Věnec z betonu? První řádek cihel na desce?
Doporučím, vezměte kalkulačku a počítejte, kolik řádků cihel nemá tu hodnotu, kterou výrobce udává?

"ušetřím na EPS a udělám fasádu a cena za Porotherm 36,5 + EPS 10cm + fasáda"
co třeba počítat..................
36,5+10
30+15
24+20
17+25

co vyjde levněji, lehčeji, ušetříte na dopravě, paletách, dřina, základy váha domku....

opravdu kalkulačka a počítat!!

"Cihla je cihla" ale to je o polemiku a o osobní názor. Páč dnešní cihly nemají mnoho společného se starou cihlou!!!

"hlavně vnitřní prostředí domu" to bude stejné, vždyť tam má cihlu

"Každý to zalepení domu nemusí." souhlas, proto se prodávájí i cihly 50cm Femily s maltou na omítku 5+3cm, takže zdivo 58cm silné.

"taky nejde jen cenu zdiva" opět souhlas, s tlustou cihlou postaví dráž a i provoz je dražší.

"ale také jednoduchost" jistě, u domu s dodatečnou izolací nemusíte hlídat tepelné mosty, kde se flákne malta do spáry....

Toto si asi musí každý rozhodnout sám.
Dnes se už ale hodně dávají předokenní rolety, které mají v překladu polystyren (Porotherm i Heluz). A co se tyce prvního řádku na desce, často se to řeší tak, že se dá první řada 30 a pak se 44 předsadí o 10 cm a základ + ta spodní řada se překryje polystyrenem.

Ale jak jsem říkal, rozhodnutí je na každém.