Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení mobilních telefonů

Zdravim.
Měl bych takovou teoretickou otázku. Zajímalo by mě, jakým proudem se nabíjí baterie mobilu při použití určité nabíječky. Příklad: Nějaký telefon (např. Nokia 6300) je nabíjen nabíječkou, která dává na výstupu 800mA (originální nabíječka Nokia AC-5E). A mě by zajímalo, jestli se ta baterie v mobilu nabíjí těmi 700mA, nebo jestli si nabíjecí proud nějak hlídá elektronika mobilu. Prostě jak velký proud pere ta nabíječka do mobilu.

V mobilu je nabíjecí elektronika, ta si to hlídá.
Měl jsem kdysi v rukách mobil Sony CMD-J5, kterýmu ten nabíjecí obvod vyhořel, zbyla po něm jen čená díra v laminátu. Telefon fungoval, jen nenabíjel baterku, bylo nutno ji nabíjet v jiným telefonu.