Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlupatici deka

Ahoj vsem,
Nasemu prckovi jsme poridili vysokou fleecovou deku (nejednalo se o deku za 39, - Kc od nasich Vietnamskych spoluobcanu, ale o poradnou deku v radech stovek Kc). Deka ustavicne pousti drobne zmolky (respektive shluky chlupu) a to i presto, ze jsme ji poradne vyprali, jak pravi navod a jak jsme i sami usoudili . Aktualne tak jakykoliv kontakt s dekou zanechava drobne fleecove zmolky na vsem, co s ni prijde do styku (nase obleceni, ruce atd.). Nositko, ve kterem lezi, je permanentne plne zmolku, holcicka je ma na rukach atd., a je jen otazkou casu, kdy nejaky vdechne, pripadne je sama zacne pojidat.
Dotaz zni, mate nekdo nejakou zkusenost, nebo radu, co s dekou udelat, samozrejme tak, aby se dala jeste pouzivat ke svemu ucelu? :-)

moc diky

Plac

S Prasákem nesouhlasím. Kéž by měl pravdu. U deky (larisa) to dělalo od prvního vyprání až do vyhození. Zkusil bych se zeptat prodejce a výrobce, ať se k tomu vyjádří. Nejlepší bude to vrátit v záruce a zakoupit jiný výrobek, protože to může pelichat stále.

Jestli máš doma sušičku (příp. někdo ze známých) hoď tu deku do ní.
Sušíčka ti vytahá všechna volná vlákna a pokud bude "chlupatit" i potom, je to na reklamaci.
Mrkni se předem na štítek, jestli není použití sušičky zakázáno, a příp. suš jen studeným vzduchem.