Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antistatická utěrka

Ahoj všichni, kdysi jsem se dostal k receptu na roztok, do kterého se namočil hadr a po zaschnutí fumgoval jako antistatická utěrka. Bohužel jsem ten recept ztratil a jen matně si vzpomínám, že jednou složkou byl dibutylftalát. Neznáte náhodou někdo recept na takový roztok?

DBP určitě ne.Většinou jsou to vysoce aktivní tenzidy.Bývají neutrální a obsahují disociativní skupinu (-SO3-H).Protože většina antistatik jso látky polární,jsou vesměs hygroskopické a aktivují povrch předmětů a způsobují vodivost jejich povrchů.A´t výrobci v reklamě vychvalují svoje výrobky jak chtějí,jedno je jasné,bez vzdušné vlhkosti antistatika nefungují.
JABRAKA