Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vchodové dveře na chalupě

Potřeboval bych rozpůlit vchdové dřevěné staré dveře tak, aby spodní část byla zavřená a vrchi otevřená k větrání.Stávající jsou
na tři panty.Rám dveří je vyložen napříč prkny a v horní čísti jsou okénka / jak to na chaloupách bývalo /Futra jsou dřevěná,Uvedený stav jsem viděl při toulkách krajem. Prosímo radu.

Jistě. Dá se přidat čtvrtý pant; bez toho to nepůjde, ale stojí to za to zničit staré, jistě pěkné dveře? Nestačily by upravit tak, aby byla okénka otevíravá? Kdyby to nebylo dostačující a dveře se otvírají dovnitř, pak je namístě drobná úprava zárubní přidáním pantů zvenčí a nasadit dostatečně vysokou ohrádku, neb předpokládám že spodní část má zůstat zavřená kvůlivá domácím mazlíčkům, nebo přidat celé dveřní křídlo v úpravě celoplošné protihmyzové sítě.