Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na střechu na staré kůlně

Mám problém - stará garáž a kůlna (zděná) má střechu z eternitu, chtěl bych ji vyměnit a trochu prodloužit směrem vpravo od čelního pohledu (viz nákres - příloha). Hodně už jsem na poradně našel, ale zatím mám ještě nějaké problémy.
Mé otázky?
1. Jak silné krovy? Na ty by pak měly přijít latě.
2. Jakou krytinu? - jde jen o to, aby tam nepršelo, nebylo to drahé, cca poloha je Západní Čechy u Kralovic - výška nad mořem cca 500 - žádná velká zátěž pro sníh.
Zatím o tom uvažuji,původní trámy musí asi pryč, dělat to budu až v létě a proto budu rád za jakékoliv zkušenosti a rady. Fotky zatím nemám, dostanu se tam až za cca 14 dní.
Díky Honza.

Na garáž, kůlnu a psí boudu stojí za zvážení alukryt. Ostatní běžně dostupný krytiny jsou většinou porézní a bude se to zanášet, porůstat mechem atd. Alukryt je možné nechat přivézt v dlouhých kusech na míru na celou šíři stavby, včetně toho požadovaného přesahu. Radši bych dal přesah krytiny přes dvě vlny, i když to vezme materiál navíc.

Promiňte, že znouvu otevírám starou diskusi, ale po konzultacích jsem se rozhodl takto
1. krovy jsou dobré, tak na ně dám OSB pero drážka 1,2 cm
2. na ně pak přibiju nejakou asfaltovou lepenku - uvažuji buď něj Gutabit R 13 (nebo něco podobného) nebo mě zaujala v jiné diskusi- lepenka V 60S 35 (Milan tam doporučoval ještě nátěr Refloxor).
3. mám dojem, že by to pár let vydrželo.

???? Je to možné? Nebude se to bortit atp.? Přilepí se lepenka sama?
Dělat to budu až na jaře.
Díky moc. Honza