Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lepení sádrokartonu

V pořadu Jak se staví sen obkládali zeď sádrokarton a neviděl jsem tam profily, takže předpokládam, že byl lepený.

Čím se dá přilepit a je nutné nejdřív oškrábat ze zdi barvu
aby to drželo? Vim že mi budete asi radit udělát rám z profilů, ale kvůli úspoře místa a z nechuti vrtat do panelu bych to radši lepil přímo

Doplním, barva, pokud i po namočení drží jak přibitá, tak ji škrábat nemusíte, ale zdrsnil bych jí. Jinak dolů sní, odlepil by se vám sádrokarton s buchtama i barvou. Po nalepení a vytvrdnutí by se ještě sádrok. měl hmož. přikotvit ( vyvrtat díru, namočit papír okolo a přitlouc natl. hmoždinu ).

aaaha už chápu, natloukačky maj to osazení a to se zapustí do desky a přesádruje. Ještě se zeptam, jak se nanáší to lepidlo? Jestli stačí po obvodu a uprostřed jen nějaký buchty, nebo je lepší to rozmáznout hřebenem jako u dlažby?