Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flexi hadice a těsnění

Dobrý den, přívod vody ze šachty do pákové baterie u dřezu v kuchyni je v paneláku proveden opletenými "flexi" hadicemi, jsou asi 15 let staré. Nemáte prosím někdo zkušenost, po kolika asi letech se unaví, takže je dobré je vyměnit za nové? A pak, když bych je měnil, mám použít těsnění gumové nebo fíbrové? Prodává se obojí. Vydrží gumové těch asi 90 st.C v teplovodním přívodu? Díky za odpvěď.

U těchto hadic hrozí hlavně přešoupání tlakového opředení. Při každém puštění a zavřením vody se hadice pohybují a při jakémkoliv dotyku o hrany apod. může časem dojít k jeho prošoupání. Jinak vydrží relativně dlouho. Těsnění u těchto hadic je již jejich součástí. Teplovodní přívod má 60°C, nikdy víc (nejedná-li se o karmu).
Jindra