Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabijeni autobaterie - cena

Dobrý den,
kolik asi muze stat jedno nabiti autobaterie do Favoritu? Sousedka má v garazi vedle naseho domu zaparkovaneho stareho Favorita, se kterym vubec nejezdi, nicmene o toto auto pecuje. V garazi nema elektrinu, tak nas pozadala, zda by bylo mozne si baterii u nas asi jednou mesicne nabijet. Nevim, jak je to nakladne, kolik proudu to spotrebuje. Nejezdi opravdu vubec.
Dekuji moc.

Ses zvencnul, nebo jen ses upsal o nulu navíc? Tak 7 - 10Kč je reálných. Nemůžeš brát nabíječku jako spotřebič, spotřebičem je v tomto případě onen akumulátor, nabíječka slouží měnič enenergie, samozřejmě má nějaký ztráty.
Pokud je baterie 40Ah/12V, tj. 40A po dobu jedné hodiny při 12V, to udělá 480Wh, tj. asi 0,5kWh, což je asi 2,5Kč, když vezmeme v úvahu ztráty v nabíječce, tak zaokrouhleno je to 5Kč, když mu za každý nabití dá lahváča, tak ho ještě mnohonásobně přeplatí, za basu piv to má na dva roky.

Hmmmm..Favorita jsem prodal s každoroční kontrolou v servisu,motor super,pneu nové letní i zimní,garážované a pod...hodně doplňků
/rádio a pod/ za 4000.-Kč
Takové udržování se nevyplatí !!!:-)

Pokud tě někdo "práskne", že prodáváš elektřinu(třeba i pod cenou)máš velký problém.

Omyl, ... neprodává elektřinu, ale službu s použitím nabíječky jako nástroje, popřípadě provrtání dalších děr vrtačkou do té prorezlé karoserie.
Je ovšem nutné zajistit si živnostenský list (http://www.jakpodnikat.cz/zivnostensky-list-ziskat .php), ve kterém bude uveden jako certifikovaný nabíječ s popisem rozsahu prováděných činností. Zde je nutno bráti na zřetel, že: Musíme zdanit všechny příjmy z příležitostných činností, pokud součet příjmů (bez odečtení výdajů) přesáhne za rok 20 tisíc Kč. Zdaníme je jako ostatní příjmy.
Pokud jde o nabíjení v malém rozsahu, je možné řešit činnost formou "Smlouvy o dílo" nebo sousedské výpomoci. Popřípadě recipročního plnění ze strany sousedky. A to i v naturáliích. Např.: Sousedka zařízne husu a recipročně po nabíjení ve stanovené lhůtě předá husí játra. Mohou to býti také služby, například je možné vyprat spodky. A pod.