Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Drenáž podlahy?

Mám starý dům a pomalu dělám renovaci. Letos bych chtěl odizolovat obvodové stěny, vykopat starší betonovou podlahu a udělat novou s izoloací. v okolí není žádná voda a mě by zajímalo, jestli je nutná drenáž pod podlahy a jestly se musí podlaha v každém případě vysypávat štěrkem. S PT nepočítám. Díky za rady.

Počítat s tím,že je podlaha suchá,není dobré.Jenou zjistíš,že spodní voda se prodrala podkladem a bude zle.Proto minimálně betonový potěr 5 cm.Na něj hydroizolaci(Ipu)na ni 20 cm EPS a pak už Beton 7 cm s karisítí.Povrch pod lino vyhladit,pod plovoučku dát mirelon.Ten není důležitý v přízemí.Místo betonu jde použít deska z Rigiduru - sádrovláknité desky-.
JABRAKA