Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ložnice vs.koupelna

Dobrý den,
prosím o radu.Jedna stěna ložnice sousedí s koupelnou,je 25cm silná a uvnitř je vodovodní potrubí.Zrovna u té stěny spí v postýlce náš malý syn(pro nedostatek místa nejde umístit jinde).Při koupání je slyšet v ložnici syčení protékající vody v trubkách které malého prcka ruší při spánku.Uvažoval jsem tedy o tom že tuto stěnu ze strany ložnice odhlučním.Prosím tedy o Vaši radu jak by se to dalo provést.
Mě napadly tyto možnosti:
- nalepit na stěnu polystyren a na to omitku
nebo
-příčka ze sádrokartonu(protihlukového) a vzniklou mezeru vyplnit minerální(skelnou)vatou.
Prosím o radu a rád přivítám jakýkoliv jiný návrh.
Děkuji za odpověď

Obávám se, že na tohle asi rozumná rada není. Zvuk se šíří zdivem i do výšky a šířky. Polystyren je dobrá volba, ale nad účinností řešení visí otazník.

příčka ze sádrokartonu(protihlukového) a vzniklou mezeru vyplnit minerální(skelnou)vatou.

Tohle vypadá lépe.

Byl jsem u Philipse Eindhovenu v místnosti prozkoušení mikrofonů a akustických zařízení. Pro absorbci zvuku tam požívali molitanové jehlany a účinek byl přes 95%. To bylo ovšem náročné na prostor.