Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň

Dobrý den,

mám dotaz ohledně koupelny. Koupila jsem nový sprchovací závěs a po nějaké době zrůžověl jeho spodní okraj (asi tak na šířku 10 - 20 cm), který je samozřejmě nejvíce ve vlhku, jelikož je neustále "opřený" o vnitřní stranu vany. Není možné, aby pustila barva závěsu, tomu to absolutně neodpovídá.
Je možné, že by to byla plíseň? Může mít i takovou barvu? V zimě je koupelna velice málo větraná.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Děkuji.
Naďa

Větrám, ale velice krátce a intenzivně…
Závěs patří mezi takové ty „hadrové“ nepromokavé, jaké se většinou dnes dělají. A na mýdlo to nevypadá, je to souvislý pás. V případě mýdla a šampónu by to nebylo po celé delce…

Když jsme mívali závěs ve sprchovém koutě, každý chytil píseň.
Počínaje igelitem a konče vixlajvantem přivezeným po r. 89 od kapitálistů.
Teď máme šoupačky(zdrcávačky) z lamel a co myslíš, že se v nich udělalo?
Takže se milý drc závěs rozebral na jednotlivé lamely vymyl složil a šup za cca dva roky už zase je vidět v dutinkách a spárách toho plastu nějaký penicilín.
Je to věčný boj. Spory plísní jsou všude kolem nás. Takže je to furt dokola, svinstvo plíseň a nebo svinstvo savo a podobné.