Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton - rastr podhledu

Dobrý den, prosím o radu v této věci:

Když snižuji strop sádrokartonovým podhledem, tak od jakých ploch je nutné udělat z cd profilů rastr - dát je do kříže? Viděl jsem, že na velkých plochách se dělá křížový rastr vždy, na nosné zavěšené profily se křížovou spojkou přichytí montážní profily a ně přijde SDK. Na menších plochách jsem zase viděl pouze UD profily na stěnách a cd profily na závěsech a na ně se již montoval sádrokarton.
Zajímalo by mne tedy, do jakých ploch stačí dát cd profily jen na závěsy a na ně montovat sdk a od jakých ploch je musím dávat do kříže.

Děkuji za radu !

Můžete použít jednoúrovňový i křížový rošt, je to jen na vás, na ploše nezáleží. Křížový materiálově vychází dráž, ale je snažší vyrovnání, zvláště pokud strana je delší než 4 m. Co se týče nějakých vyrovnávání pohybů na stavbě ( sesychání dřeva ), také není rozdíl, jelikož po našroubování desek - zátěži je rastr ( křížovky ) stejně napnut, a v případě seschnutí kleštin jde rastr za kleštinama tak jako tak.