Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plovoučka místo parket.

Má někdo zkušenost s výměnou podlahy v paneláku? Chtěl bych dát plovoucí podlahu místo rozjetých parket. Pod parketami je snad hobra či co a pod ní nějaký černý prášek(předpokládám na srovnání povrchu). Myslíte že bude stačit pouze odstranit parkety a plovoučku položit na starou hobru?

Já bych parkety v každém případě nechal. Na parkety Miralon, na Miralon plovoučku a je vyrobena další tělocvična.:-D Má to výhodu, že až plovoučky přejdou, vyhodíš plovoučku a dáš tépich.Příjemný, teploučký na nohy, tlumící hluk a kroky, zdravotní při pohubu s vysavačem, neuniformní.

Na parkety Miralon, na Miralon plovoučku

tak nějak jsem si to představoval..
Co myslíte, je levnější zrenovovat plovoučku, výbrus, zátmel, lak nebo radši položit plovoucí?Bavíme se spíš o finanční stránce, co vyjde lépe. Zadavateli se omlouvám, že jsem mu znásilnil dotaz...

Staré parkety byly loženy volně a daly se sklepat, doplnit, vybrousit. Koncem parketové éry byly loženy do nějaké asfaltové hmoty, která dokonce místy prolézala a tam o sklepání nemůže být řeč. Pokud jsou parkety bez mezer a poškození, lze je zbrousit a natřít. Pravé parkety jsou dřevo a mají duši, dají interiéru neopakovatelnou atmosféru.
Cena se odvíjí od materiálu a tím i ceny plovoučky. Zda si to budeš dělat sám. použitém laku, za kolik seženeš zapujčit brusku...... čas a bordel. U plovoučky za půlden bez prachu...