Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Namrzlé dveře

Dobrý den,mám dva roky staré plastové vchodové dveře.Jakmile začne mrznout tak mi dveře ze spoda namrzají,rosí se a zámek je také navlhlý.Vyzkoušel jsem plastový kartáč,který jsem nalepil na dveře,ale mrzne to pořád.Jako podlahu mám dlažbu.Bohužel to nemůžu reklamovat,protože se firma rozpadla a už neexistuje.Přemýšlím o těšnění,myslíte že to pomůže?a hlavně jaké koupit?Smůla je v tom že když nejsou dveře zamčené,tak cítím že přes ně profukuje,jakmile je zamknu,tak těsní více.Díky za rady

loading...

Jestli mají dveře špatnou izolační schopnost, bohužel, nepomůže nic jiného, než je vyměnit. Jestli funí škvírama, je třeba doladit závěsy imbusama uvnitř případně doštelovat protikus střelky zámku, aby se víc dveře přitiskly k rámu. Jestli není stávající těsnění poškozeno (roztrháno, sežvejknuto), musí postačit a dodatečné těsnění není třeba.

Přidání dveří bude asi v současné situaci nejlevnější řešení. Já mám plastové dveře za cca 40kKč a izolují bezvadně, nerosí se a je za nima teplo a nefičí skrz žádný tajfůn. Sice je na poprvé udělali blbě. Tak jsem je hnal, silně nas*aně je odvlekli (dveře jsou dvoumužné při vodorovném přesunu) předělat, ale s výsledkem jsem spokojen.

Ano. Se vším všady, včetně montáže a seřízení a likvidace starých dřevěných. Ony plastové dveře tak nějak bez futer nejdou, je to všechno na míru. Pro upřesnění jsou to obrovské vchodové dveře, ze dvou částí, jedna část je na zacvakávadla, otvírá se jen v případe stěhování rozměrných předmětů (nebo když vykopávám podnapilé kamarády syna:))). Oba díly dveří prosklené trojsklem s neprůhledným vzorem v antivandal a úpravě (téměř neprůstřelné).

Možná bys měl upřesnit, co tu zmiňovali rádcové výše. Jestli táhne škvírami kolem dveře? Jestli jsi to zkoušel nějak doladit?

Nemáš třeba nějaký papír od těch dveří, kde by byla popsaná skladba, použitý materiál apod. Podle toho by ti zase někdo mohl poradit víc.

Většina plastových dveří bývá dělána tak, že je nosný rám, do kterého je vsazena výplň. Kdyby ta tvoje výplň byla izolačně nekvalitní, mohl by ses obrátit na nějakou firmu ve tvém okolí, jestli by byli schopni / ochotni ti udělat jen samotnou výplň s lepšími vlastnostmi. Zůstaly by ti tak futra i rám.