Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateplení stěny

Přátelé, prosím o radu v následující věci.
U dvojdomku potřebuji zateplit v místnosti stěnu.Je to strana, která sousedí s tím vedlejším domkem, zeď je silná cca 45 cm (zeď je z cihel, domek z roku 1910 - 20)V tom vedlejším domku je z druhé strany půda, s krytinou z bobrovek, čili žádné zateplení.
No a já bych to potřeboval vymyslet nějak z mojí vnitřní strany. Nalepit polystyren ? To je k vůli rosnému bodu jak jsem se dočetl blbost. Je nějaké jiné rozumné řešení.
díky, všem přeju hezký večer. fz

Osobně bych vynaložil veškeré možnosti zateplením na studené straně. Bohužel ale, když nepůjde u souseda musí to jít od Vás. Teď budu řešit svoji zeď, páč tu Vaší neznám.

Na štítovou stěnu bych přiložil 20cm šedičové vaty ORSÍK, lehce přilepil k sousedově stěně, vytáhl jí až nad strop, co nejvíce do exteriéru. Před tuto vatu konstrukci SDK a parotěskou a obklad SDK.