Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zpevnit brožovaný výtisk knihy?

Přeji hezký den,

máte někdo zkušenosti s tím, jak zpevnit brožovaný výtisk knihy? Knihu denně používám a vždycky po čase z ní začnou vypadávat listy. Už sem si koupil druhou a je to stejné. Kdysi sem viděl v knihovně, že knihu ve vazbě provrtali na třech místech a svázali provázkem. Vazba se pak ale nedá tolik rozevřít, ale zase v ní listy dobře držely.
Prosím o rady a nápady, jak knihu zpevnit.
Předem děkuji za rady.

Vecko

P. S.: Malá anketa ...

Knihaři to řeší tak,že svazeček listů upnou mezi prkénka,jako to dělám já,a lupenkovou pilkou hřbet proříznou asi 2 mm na třech až čtyřech místech a vloží motouz,na koncích roztřepený.Ten se vlepí do obálky.Ale já mohu říci,že to slepení je naprosto dostatečné.Použitý Slovilax je pružný a dovolí pružné otáčení stránek.Dříve se používal kostní klíh,ten je křehký a proto ho zpevňovali provázkem.nebo nití.

JABRAKA