Aha, takže ono nejde o to, rozsvítit jednu LEDku a navíc nám tam nějak přibyl jeden rozměr...
Pokud by se to mělo postavit podle toho, co jsem navrhoval nahoře, tak bys musel krom toho 2D demuxu ještě dát jednobitový řídicí signál (protože celý ten cvokhaus s demuxy tu LED jenom naadresuje, ale neříká, jestli má svítit, nebo ne). Nicméně je to bohapustá teorie, protože fyzika je známá potvora, co se nedá oblbnout. Chci tím říct asi to, že pokud by to byly i třeba jenom 10mA LED a měly by taky trochu svítit (ať nežeru, tak jedné dáme střední proud jenom 5mA), tak při multiplexu 1:4096 vychází 5*4096mA, což je jestli dobře počítám nějakých 20A peak po dobu 1/(60*4096) sekundy ...no, doufám, že nemusím pokračovat . Nic proti Augustu Strindbergovi (někdo to přece udělat musel), ale nemusíme být všichni pionýři slepých uliček.
Takže místo vyfukování tabákového dýmu do umyvadla s vodou bych doporučil v tomto myšlenkovém cvičení pokračovat tak, že (s dovolením se pro jednoduchost omezím na kostičku 4x4x4, i tak to bude totální voser, promine-li mi ctěné publikum tento výraz) nakrmíme férovými daty všechny sloupce najednou a budeme demuxem vybírat jenom jednotlivé řádky. Pro náš rozměr kostičky budem potřeba datový tok 4*4*4=265 bitů krát 60 Hz, což je 15.36kbps. To by se nějakým rozumným PICem snad ukrmit nechalo.
Pak buď muxovat jednotlivé roviny kostičky (všechny připojit na čtyřbitovou muxovanou sběrnu z PICu), nebo zapisovat dva bajty (4x4bity) z PICu, každou čtveřici bitů připojit na jednu rovinu kostičky a muxovat jenom řádky. Včetně napájení se to pořád všechno vejde na řekněme 26pin plochý kabel, to snad je ještě schůdné.
Ve větším rozlišení je to bez pořádného mikrokontroléru s externím paměťovým rozhraním nereálné... Tím pořádným mikrem myslím něco jako běžně dostupné STM32F103VDT6 nebo podobný kalibr. Zkrátka plnokrevné rychlé 32bit mikro s FSMC. Osobně bych ale zůstal u PICu a rozlišení 4x4x4, jako demonstrace, že je to vopruz, to úplně postačí .